• Powitanie wiosny

• 🌸WIOSNA! 🌼Ach to Ty! 21 marca w Krainie Uśmiechu zrobiło się zielono! W taki sposób dzieci manifestowały przybycie tak długo wyczekiwanej wiosny💚 do wspólnego świętowania zaprosiliśmy chętnych Rodziców, którzy dzielnie stawili czoła plastyczno - technicznym wyzwaniom przygotowanym przez wszystkie grupy 🐝🦋🐰☀️🐸🐞 powstały piękne dekoracje wiosenne i wielkanocne, a żeby jeszcze bardziej przekonać wiosnę aby u nas została wyśpiewaliśmy i wyrecytowaliśmy najpiękniejsze wiosenne utwory! Na koniec wybraliśmy się na wspólny wiosenny marsz🌿Mamy nadzieje że hałas zrobiony przez dzieci przegonił zimę i zobaczymy się z nią dopiero za rok!

• Pasowanie na Przedszkolaka

• Dni 19 i 20 marca były bardzo ważne dla dzieci z grupy "Żabek" i "Słoneczek", gdyż w tych dniach odbyły się uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne przed swoimi Rodzicami i Panią Dyrektor. Nastepnie złożyły ślubowanie a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Grupa "Motylki" przywitała najmłodszych przedszkolaków w społeczności przedszkolnej pięknym występem i własnorecznie przygotowanymi upominkami. Był to bardzo emocjonujacy dzień :)

• Blisko telefonu - daleko od dziecka

• 👦👧 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci.

Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.

W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: 4 grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców. A wszystko to umieszczone na stronie internetowej: https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

Dzięki kampani rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:

dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,

dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku,

jak ograniczać ten czas przy dziecku,

jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.

🧐 Zachęcamy do zapoznania się z kampanią!!

#bliskotelefonudalekooddziecka