• Spotkanie z policjantką - pierwsza pomoc

• W dniu 17.11.2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego ,,Kraina Uśmiechu" w Wolinie uczestniczyły w spotkaniu z sierż. Martą Szymańską z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Celem spotkania była pierwsza pomoc. Wszystkim przedszkolakom przypomniano zasady udzielania pierwszej pomocy, ważnych telefonów, jak zachować się podczas wypadku, ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej. Dowiedzieli się, że ważnym elementem podczas udzielania pomocy jest miejsce zdarzenia pod kątem bezpieczeństwa swojego i osoby poszkodowanej. Następnie ważna jest ocena przytomności, należy podejść do poszkodowanego, upewnić się - czy jest przytomny. Jeśli zareaguje - poszkodowany jest przytomny, brak reakcji oznacza, że poszkodowany jest nieprzytomny. Jeśli są świadkowie zdarzenia, osoby postronne, wyznaczamy osobę do pomocy. Prosimy o wezwanie pogotowia, upewniamy się czy pogotowie zostało wezwane. Jeśli jesteśmy sami, a poszkodowany jest osobą dorosłą przed rozpoczęciem resuscytacji krążeniowo - oddechowej musimy wezwać odpowiednie służby. W Polsce używamy numeru alarmowego 112 lub bezpośredniego 999. Wzywający musi poinformować o miejscu zdarzenia, liczbie poszkodowanych, ich stanie, co się stało i podać swój numer telefonu. Należy zachowywać się asertywnie i zdecydowanie, wydawać krótkie i zrozumiałe polecenia. Przed oceną oddechu należy udrożnić drogi oddechowe przez odgięcie głowy poszkodowanego do tyłu. Następnie stosujemy metodę ,,3P”: poczuj (zbliżamy ucho do ust  i nosa poszkodowanego), posłuchaj , popatrz (ruch klatki piersiowej i brzucha). Ocenę prowadzimy przez 10 sekund. Jeśli usłyszeliśmy, zobaczyliśmy, poczuliśmy dwa lub więcej oddechów przyjmujemy, że poszkodowany oddycha. Jeśli oddechów było mniej przyjmujemy, że poszkodowany nie oddycha. Każda chętna osoba pod nadzorem funkcjonariuszy mogła spróbować prawidłowo przeprowadzić  resuscytację. Lekcja z pierwszej pomocy zostanie długo w pamięci naszych przedszkolaków. Na zakończenie zrobiono zdjęcie pamiątkowe oraz mundurowa wręczyła uczestnikom spotkania Dyplomy Młodego Ratownika.  Dziękujemy za spotkanie, przekazanie ważnych, cennych informacji i poświęcenie swojego czasu.

• 🩵💙🩵💙🩵

Dzień wyjątkowy! I warto o nim pamiętać !

Nasze przedszkolaki może nie są zbyt duże, ale swoje prawa znają i potrafią o nich mówić🩵💙🩵💙🩵

UNICEF Poland

• Narodowe Święto Niepodległości

• Święto Niepodległości to ważny dzień w historii naszego kraju. W przedszkolu uczciliśmy go słuchając patriotycznych wierszy i pieśni oraz oglądając taniec w wykonaniu przedszkolaków. Ponadto każda grupa we współpracy z rodzicami stworzyła plakat o tematyce patriotycznej.

• Dzień Postaci z Bajek

• Tylu superbohaterów, pięknych księżniczek i innych magicznych postaci nasze przedszkole jeszcze nie widziało 😍

Były tańce, była zabawa i wiele innych atrakcji z okazji DNIA POSTACI Z BAJEK 🥰

• Pamiętamy! Przedszkolaki z wizytą na cmentarzu

• 2 listopada najmłodsze grupy przedszkolne "Słoneczka" i "Żabki" wybrały się na cmentarz w celu uczczenia pamięci zmarłych walczących za naszą Ojczyznę. Dzieci wspólnie z paniami zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.

• GÓRA GROSZA

• Zachęcamy rodziców i dzieci do włączenia się w wielką zbiórkę monet. Zbieramy grosze aby wesprzeć potrzebujące rodziny i dzieci. Skarbonki na monety znajdują sie w każdej grupie.

• Jesień to przygoda

• Jesień to przygoda! 🍂🍁🌰

Moc doświadczeń, niesamowita zabawa, dużo uśmiechu i ogrom wrażeń ! Taki był dzień z jesiennymi zabawami sensoplastycznymi 🧡💛❤️