• Jasełka

• Gorące serca naszych przedszkolaków rozgrzały występem jasełkowym cały Wolin ! Naszą Krainę rozświetliły blaskiem dobra i prawdy 😇✨ dziękujemy grupie Pszczółek, Motyli i Zajączków za to magiczne wprowadzenie Świąt Bożego Narodzenia do naszych serc 💖

• Zabawy na śniegu

• 🧣Hu hu ha!

🧤Hu hu ha!

🧦Zima wcale nie jest zła!

Przynosi mnóstwo zabawy, radości i wiedzy!

Uczymy się bawiąc, bawiąc uczymy!

Bo beztroska zabawa to najlepszy sposób na spedzanie czasu w przedszkolu! 🥳

🎄❄️🩵⛄️

• Mikołajki

• Jedyny taki dzień w roku, w którym nasza Kraina zamienia się w krainę Mikołajkową!

Tego dnia można było dostrzec tylko uśmiechy dzieci i mnóstwo czerwonych czapek! A to wszystko za sprawą Gościa który odwiedził wszystkie grupy❣️

Mowa oczywiście o ŚWIĘTYM MIKOŁAJU! 🎅Zauroczony świąteczną atmosferą, rozśpiewanymi występami🎶 naszych dzieci i pięknie ozdobionymi choinkami🎄 okazal sie bardzo chojny i wręczył wszystkim piękne paczki! To był cudny dzień !

• Warsztaty kulinarne z dietetykiem

• W dniu 06.12.2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne z Panią Dietetyk Anną Kubiak. Były to zajecia przygotowane dla rodziców naszych przedszkolaków. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia, dietę dostosowaną dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz zapobieganie uzależnieniom od słodyczy i niezdrowych napojów. Formą zajęć był interesujący wykład połączony z dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Rodzice dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie aby dostarczało niezbędnej energii na początek dnia. Pani Ania zwróciła uwagę jak ważną sprawą jest łączenie elementów zdrowego odżywiania z aktywnością fizyczną. Kolejna część spotkania to warsztaty kulinarne, podczas których wspólnie z rodzicami zostały wykonane propozycje zdrowych posiłków - koktajl czy przepyszne "kulki mocy". Wszystkim uczestinkom spotkania propozycje dań zasmakowały i na pewno zagoszczą w jadłospisie domowym jak i przedszkolnym. Na koniec warsztatów chętni Rodzice mogli poznać skład swojego ciała i przeanalizować go z Panią Dietetyk Anią Kubiak. Mimo snieżnej i trudnej pogody oraz niewielkiej frekwencji każdy z uczestników stwierdził, że był to miło spędzony czas, z dużą dawką wiadomości zarówno teoretycznej jak i praktycznej.