• Święto Konstytucji 3 Maja

• Dnia 27 kwietnia 2023 r.  upamiętniliśmy w naszym przedszkolu rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja,  a także Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - obchodzony 2 maja. Rozmawialiśmy m.in. o patriotyźmie, konstytucji, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały  wiersze i  piosenki o tematyce patriotycznej. Poprzez takie zajęcia kształtujemy u dzieci już od najmłodszych lat szacunek do własnego państwa oraz poczucie tożsamości narodowej.

• „Ekologiczne potyczki”, czyli Dzień Ziemi w wykonaniu oddziałów przedszkolnych Gminy Wolin

• W dniu 21 kwietnia 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie odbyła się już II edycja wydarzenia pod nazwą „Ekologiczne potyczki” z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi.
            W uroczystości wzięły udział dzieci 5 i 6 – letnie z gminy Wolin. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem pt. „W biurze Matki Natury” w wykonaniu uczniów klasy IB. W następnej części wydarzenia dzieci brały udział w konkurencjach związanych z ochroną przyrody i ekologią. Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – technicznego „Ptak – Cudak z recyklingu”.

• Dzień Ziemi

• 21 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo wyjątkowe święto - Dzień Ziemi 💚 W tym dniu dla przedszkolaków przygotowano wiele atrakcji między innymi wzięły one udział w zajęciach o tematyce ekologicznej, w której mogły wykazać się swoją wiedzą na temat ochrony środowiska, segregacji śmieci itp. Przedszkolaki z grupy "Motylków" i "Słoneczek" pięknie zaśpiewały piosenki o tematyce ekologicznej. Dla wszystkich grup przygotowano nagrody w postaci dyplomów ,,Przyjaciela Ziemi" oraz pięknych kwiatów, które dzieci w ramach zajęć sensoplastycznych posadziły w ogródku przedszkolnym.

Przedszkolaki wzięły również w tym dniu udział w 5 Edycji Sprzątamy dla Polski.

A na koniec dnia na wszystkich czekała niespodzianka występ iluzjonisty.