• Poznajemy zawód chemika

• W naszym przedszkolu w ramach preorientacji zawodowej zaplanowano spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Dnia 21.09.18 r. odwiedziła nas pani, która jest chemikiem. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy i pokazała ciekawe doświadczenia chemiczne.

• Rozpoczęcie roku przedszkolnego 2018/2019

• "Kiedy słońce świeci i gdy deszczyk pada,

Idzie do przedszkola wesoła gromada.

Tupią małe nóżki tupu-tupu tup.

Raźno do przedszkola idzie mały zuch."

Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje. Teraz nadszedł czas na wspólną zabawę i naukę w przedszkolu.

Nowy rok przedszkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy 3 września.

Po uroczystym rozpoczęciu nowego roku w przedszkolu uczestniczyliśmy w apelu pamięci na cmentarzu, gdzie odbyły się OBCHODY 79 ROCZNICY WYBUCHU WOJNY ŚWIATOWEJ W WOLINIE. Uczciliśmy pamięć wszystkich tych, którzy walczyli o naszą wolność. Pani Dyrektor wraz z przedszkolakami złożyła kwiaty pod Mogiłą Wojska Polskiego.

• Wakacje w przedszkolu II turnus

• Wakacje w przedszkolu wcale nie muszą być nudne. Przekonały się o tym dzieci z Przedszkola Miejskiego z Oddziałem Żłobkowym w Wolinie „Kraina Uśmiechu”. Wakacyjny czas  to nie tylko dobra zabawa w sali, ale i czas spędzony w ciekawych miejscach i z ciekawymi osobami.  Lipiec w przedszkolu był bardzo aktywny. Było mnóstwo atrakcji : wyjazdy do kina, Papugarnii, Muzeum Rybołóstwa w Świnoujściu,  wyjście do interesujących miejsc ( Wioska Wikingów, Biblioteka Miejska). Nasze przedszkole odwiedzili również strażacy, którzy napełnili basen wodą. Radości dzieci nie było końca.  Dowodem tego były uśmiechnięte buzi przedszkolaków.

Natalia Masiuda

• Wakacje w przedszkolu I turnus

• We wtorek 03.07. 2018 r. dzieci przebywające na wypoczynku letnim w naszym przedszkolu wybrały się na wycieczkę pieszą do Centrum Słowian i Wikingów. Zwiedzając skansen dzieci mogły obejrzeć rekonstrukcje zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych z okresu wczesnego średniowiecza. Wszystkie dzieci zostały poczęstowane pysznym pierniczkiem. Dzieci z wycieczki wrócili pełne wrażeń.

Dnia 05.07.2018 r. dzieci wybrały się na wycieczkę autokarową do Międzyzdrojów do Kina Eva. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć komedię animowaną pt. „Wyszczekani”. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

Aby wzbogacić doświadczenia dzieci w wiedzę o rodzinnej miejscowości w dniu 10 lipca dzieci przebywające na wypoczynku letnim w naszym przedszkolu uczestniczyły w pieszej wycieczce do Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie. Głównym celem wycieczki było poznanie historii swojego regionu. Dzieci mogły obejrzeć eksponaty znajdujące się w muzeum.

Dnia 11.07.2018 r. pojechaliśmy do Szkoły Aktywnego Wypoczynku “Frajada” w Czarnocinie. Mimo, że pogoda nie dopisywała dzieci bawiły się doskonale. Były zabawy z klaunami, spacer i pyszna zupka pomidorowa.

Anna Marcinkiewicz